Filc

Filc jest materiałem, który znajduje niezwykle szeroki zakres zastosowań w przemyśle, ale także w życiu codziennym. W naszej ofercie mamy filce techniczne, które służą do produkcji uszczelek, polerskie wykorzystywane do czyszczenia oraz polerowania powierzchni, a także kolorowe filce syntetyczne.

Filce uszczelkowe – niezwykle szeroki wybór

Filce uszczelkowe są materiałem, z którego powstają uszczelki, najlepiej sprawdzające się w kontakcie z olejami, w ochronie przed kurzem i pyłem, a także przy tłumieniu drgań. Duży wybór oferowanych filców technicznych sprawia, że każdy klient znajdzie materiał najlepiej dostosowany do jego potrzeb. Posiadamy filce w rolkach oraz płytach. W przypadku rolek mamy aż 10 różnych poziomów grubości i wagi. Klasyczna szerokość rolki w centymetrach wynosi od 170 do 200, a gęstość w granicach 0.36-0.40 g/cm3. Techniczne filce uszczelkowe oferowane są w kolorze białym. Do wyboru także płyty o wymiarach 1000×1000 cm w ośmiu różnych kategoriach grubości.

Techniczne filce uszczelkowe dostosowane do klienta

Na życzenie naszych klientów wykonujemy uszczelki z filcu w różnych kształtach, dzięki czemu mogą one być dostosowywane do konkretnego miejsca użycia. Wszystkie uszczelki podklejamy przy użyciu mocnego kleju po konsultacji z klientem, w zależności od przeznaczenia uszczelki, a zastosowanie warstwy samoprzylepnej sprawia, że są one niezwykle łatwe do szybkiego zamontowania. Filce uszczelkowe mogą być u nas zamawiane również w formie całej płyty, co umożliwia klientom samodzielne wycinanie pożądanych kształtów uszczelek.

Również w rolkach i płytach oferujemy wysokiej jakości filce polerskie z rzepem umożliwiającym montaż na urządzeniu polerującym. To najpopularniejszy materiał do czyszczenia i polerowania przedmiotów oraz powierzchni. Oferujemy filce polerskie w rolkach o 10 różnych poziomach grubości i wagi oraz 12 rodzajów płyt filcowych, różniących się od siebie grubością, ale także poziomem gęstości. W naszej ofercie znajdą Państwo również kolorowe filce syntetyczne o różnym poziomie grubości i gęstości.